Medytacja – cudowna moc spokoju

Medytacja, z łacińskiego oznacza zagłębianie się w myślach, rozważanie, namysł. Są to inaczej praktyki mające na celu samodoskonalenie, stosowane zwłaszcza w jodze oraz w religiach i duchowości Wschodu. Medytacja ma również właściwości psychoterapeutyczne i pomagać może w wielu sytuacjach na tle psychologicznym. Odkryj jej korzyści  i zobacz, jak medytacja może pomóc Tobie.

medytacja Medytacja – cudowna moc spokoju Medytacja stosowana jest w świecie buddyjskim od tysięcy lat. Obecnie jest ona bardzo popularna w naszej kulturze, ze względu na liczne kursy jogi, mantry i właśnie medytacji. Jest ona nieodłączną częścią duchowości człowieka, a jej głównym celem jest osiągnięcie wewnętrznego spokoju i harmonii ducha z ciałem.

Czym jest medytacja

Medytacja to podróż w głąb siebie – dzięki czemu może zmienić się nastawienie wobec tego, co nas otacza albo co nam się w życiu przydarza albo przydarzyło. Dzięki niej odnaleźć można swój wewnętrzny spokój, odmienić swoje wnętrze. Aby medytacja miała odpowiedni skutek należy znać tajniki medytacyjne, które najlepiej poznać pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli. Medytacja to nie jest sport, to coś znacznie więcej – to forma filozofii życia.

Medytacja w praktyce

W praktyce medytacja polega na rozmaitych ćwiczeniach, przede wszystkim oddechowych, z użyciem określonych wibracji dźwiękowych, wykorzystaniem mantry, czy też w oparciu o kontemplację nad zupełną ciszą. Często okazuje się, że medytacja jest idealnym sposobem na problemy psychologiczne i stosować ją można zamiast medykamentów czy sesji psychoterapeutycznych. Wystarczy po prostu wyciszyć organizm i swoją psychikę i zacząć kontrolę nad swoim życiem. Właśnie tego uczy prawdziwa medytacja. Uzyskanie takich umiejętności wymaga czasu, cierpliwości oraz uporu, ale każde ćwiczenia przynoszą coraz lepsze rezultaty.

Dla kogo jest medytacja jest najlepsza?

Tak naprawdę medytacją może zajmować się każdy, niezależnie od płci i wieku. Ćwiczenia uzależnia się od trybu życia czy stanu zdrowia. Pierwsze efekty medytacji czasem można zobaczyć już niedługo po rozpoczęciu jej stosowania – zależy to od takich czynników, jak nasze zaangażowanie czy podejście do medytacji. We wszystkim bardzo ważna jest konsekwencja i regularność. Siła medytacji w dość krótkim czasie pomoże nam przenieść się w głąb siebie. Medytacja to rodzaj podróży, która pomóc może w odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące życia, jego kierunku oraz sensu.

 

570
5/5 ( 100% )
based on 1 rating
Thanks!
An error occurred!
Tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.