Olej z wiesiołka – złoty eliksir młodości

Każdy z nas chciałby na długie lata zachować piękny, zdrowy i młody wygląd. Nasza skóra odzwierciedla nie tylko mijający czas, ale również stan zdrowia organizmu, a nawet kondycję psychiczną. Zmiana trybu życia, dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody oraz witamin zawartych w warzywach i owocach, to tylko niektóre sposoby na zachowanie na dłużej młodości. W naszej diecie powinien się także znaleźć olej z wiesiołka, jako nienasycony kwas tłuszczowy.

olej z wiesiolka 300x195 Olej z wiesiołka – złoty eliksir młodości Olej z wiesiołka – co to takiego?

Wiesołek dwuletni to jedna z cenniejszych roślin leczniczych. Ponieważ jego kwiaty w kolorze żółtym, więdną za dnia, nazywany jest ”nocną świecą”. Nasiona wiesiołka zawierają nienasycone kwasy omega-3 i omega-6, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najcenniejszy w tym wszystkim jest kwas gamma-linolenowy (GLA), który odpowiada za metabolizm w organizmie, prawidłową wagę ciała oraz poziom cholesterolu we krwi.

Producenci suplementów diety wykorzystują olej z wiesiołka, jako nośnik witamin rozpuszczalnych w tłuszczach E oraz A. Pierwsza z nich jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem, który chroni skórę przed starzeniem się. Poprawia także sprężystość i nawilżenie.

Witamina A, czyli retinol, jest bardzo skutecznym antyoksydantem, który usuwa z organizmy wolne rodniki, utrzymuje prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci.

Olej z wiesiołka – zastosowanie

Olej z wiesiołka jest prawdziwym eliksirem młodości, gdyż odżywia i wzmacnia każdą komórkę naszego ciała, dostarczając odpowiednią ilość GLA. Przede wszystkim polecany jest osobom ze skórą wrażliwą, jak i skłonnym do trądziku. Poprawia on jędrność skóry twarzy, odżywając od wewnątrz. Poprawia również miejscowe krążenie, a tym samym odżywienie oraz natlenienie tkanek.

Prócz pięknego wyglądu skóry, olej z wiesiołka pozytywnie wpływa na budowę włosów i paznokci. Opóźnia także proces starzenia się skóry oraz wzmacnia jej kondycję.

Olej z wiesiołka stosuje się również w profilaktyce i leczeniu miażdżycy, zmniejsza on bowiem niebezpieczeństwo powstawania zakrzepów. Pomaga on w leczeniu łuszczycy, trądziku i innych chorób skórnych, wspomaga przemianę materii, wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

502
Thanks!
An error occurred!
Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.