Sposoby na jędrną skórę

Nawet najdroższy krem i inne kosmetyki, nie dają gwarancji na gładkość skóry. Aby wyglądać młodo, o urodę należy dbać kompleksowo. Zdrowa dieta, kosmetyki, dobre odżywianie – to wszystko pozytywnie wpływać może nasz wygląd i urodę. Na to, jak wyglądamy wpływa cały nasz tryb życia. Poznajcie sposoby na jędrną skórę całego ciała bez stosowania drogich i ekskluzywnych kosmetyków.

 

3 najważniejsze sposoby na jędrną skórę

 

1. Pielęgnacja z udziałem roślin

Wśród składników kosmetycznych, które mają cel odmładzający, szukać należy wyciągów roślinnych, tzw. fitohormonów, które rekompensują ubytek estrogenów, powodujący wiotczenie skóry. Zwykle są to ekstrakty z soi, dzikiego ryżu, słonecznika,. Inny cenny składnik kremów to roślinne komórki macierzyste, które wzmacniają włókna kolagenu i elastyny.

2. Ochrona przed promieniami UV

Naukowcy twierdzą, że gdybyśmy nie byli narażeni na promieniowanie słoneczne, pierwsze zmarszczki pojawiłyby się dopiero po 60 roku życia! Dlatego warto zadbać o dobry krem na dzień z minimum filtrem SPF 15. Zdrowe opalanie z umiarem to dobry sposób na młody wygląd przez długi czas.

3. Dobra dieta

W walce ze zmarszczkami pomogą nam przeciwutleniacze, które unieszkodliwią wolne rodniki przyspieszające starzenie się skóry. Znajdziesz je w warzywach oraz owocach (truskawki, awokado, śliwki, winogrona, marchew). Zadbaj o to, by często pojawiały się one na Twoim stole. Zdecydowanie lepsze to niż suplementy diety sprzedawane obecnie już wszędzie!

 

Sposoby na jędrną skórę znane są na całym świecie, a ich ilość jest tak ogromna, jak świat długi i szeroki. Jednak złotą zasadą jest to, aby przede wszystkim żyć zgodnie z naturą – zdrowe jedzenie, tryb życia, regularność, ćwiczenia, czas na relaks i odpoczynek i chwile dla siebie. To wszystko wpływa na nasz wygląd i samopoczucie. Warto więc codziennie zainwestować 15 minut dla siebie – ćwiczenia, masaż w formie pillingu, który także wpływa na usuwanie toksyn z organizmu, a także smaczne i pożywne jedzenie.

Najważniejsze to mieć czas na wszystko, co się robi.

551
Thanks!
An error occurred!
Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.